Fundacja Studio Psychologii Zdrowia otrzymała dofinansowanie z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, dzięki któremu zorganizowała obóz konny dla podopiecznych Kliniki Chorób Zakaźnych  Wieku Dziecięcego w Warszawie. W pierwszym turnusie uczestniczyli rodzice z dziećmi, w drugim sama młodzież. Opiekunami obydwu grup był zespół Fundacji: psycholodzy i pracownicy socjalni pracujący na oddziale szpitalnym.

Uczestnicy wakacje spędzili w Agroturystyce i Stajni Chrapka w Radziejowicach koło Warszawy. Plan dnia był bardzo napięty. Podopieczni uczyli się instrukcji opieki i obsługi konia by następnie przystąpić do nauki jazdy. Poza jazdami uczestnicy spróbowali obecnie popularnego sportu – wakeboard, oglądali spektakle plenerowe wystawiane przez Och Teatr, odwiedzili Muzeum Kopernika, Park Linowy nad Wisłą, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz kompleks basenowy w Mszczonowie. W wolniejszym czasie opiekunowie i wolontariusze pokazywali najmłodszym nieśmiertelne gry i zabawy, którzy modyfikowali je i unowocześniali.

Wszyscy uczestnicy mieszkali razem dzięki czemu stworzyliśmy prawdziwy domowy klimat z rodzinną atmosferą. Wspólnie sprzątaliśmy, przygotowywaliśmy posiłki, dbaliśmy o komfort każdego mieszkańca. Miłośnicy zwierząt mieli do swojej dyspozycji psy, koty, kozy, które nieustannie domagały się uwagi i pieszczot. Wieczory mijały przy ognisku, rozmowach, oglądaniu filmów, bajek, graniu w najmodniejsze w tym sezonie gry planszowe.

Oprócz nauki jazdy konno, wyjść rekreacyjno – kulturalnych było również miejsce na warsztaty  edukacyjne. Dorośli pogłębiali wiedzę z zakresu komunikacji, asertywności, radzenia sobie ze stresem oraz umiejętności wychowawczych i rozumienia potrzeb swoich dorastających dzieci. Młodzież rozmawiała o problemach, trudnościach charakterystycznych dla swojego wieku oraz jak sobie z nimi radzić.

Każdy z uczestników w miarę swoich potrzeb miał cały czas dostęp do konsultacji psychologicznych oraz socjalnych, ponieważ zespół Fundacji był stale do dyspozycji uczestników.

Celem wyjazdu zrealizowanego przez Fundację Studia Psychologii Zdrowia było wzajemne poznanie się oraz integracja podopiecznych Kliniki. Wspólne spędzanie czasu, wsparcie, podnoszenie na duchu, oswajanie choroby i wymiana doświadczeniami zaowocowała nowymi przyjaźniami oraz przekonaniem, że warto rozmawiać i dzielić się swoimi problemami.