Podsumowanie: „Tornado zagrożeń – świadomy rodzic”

„Tornado zagrożeń – świadomy rodzic” był to 4 miesięczny projekt psychoedukacyjny skierowany do rodziców i opiekunów nastolatków związanych z dzielnicą Ursynów.

Udział w projekcie był bezpłatny, zajęcia były współfinansowane przez M.St.Warszawa – Dzielnicę Ursynów. Zajęcia prowadziliśmy w niezwykle przyjemnym miejscu jakim jest Ciepło Zimno Bistro – bardzo dziękujemy za gościnę! W ramach projektu odbyły się 2 wykłady i 2 spotkania warsztatowo-wykładowe. W zajęciach wzięło udział w sumie 44 osoby, z konsultacji indywidualnych skorzystało 20 osób. Dzieliliśmy się wiedzą na temat współczesnych zagrożeń: uzależnień (chemicznych i behawioralnych), kształtowania kontaktu dziecka z multimediami a także pracowaliśmy nad komunikacją. Wyniki ankiet motywują do dalszej pracy: 100% uczestników twierdzi, że takie zajęcia są potrzebne, a nasze kompetencje zostały ocenione na 4,8 w skali 1-5.

Poniżej wypowiedzi uczestników:

Bardzo cieszę się, że miałam możliwość uczestnictwa w tych zajęciach dla rodziców.

Trudny dla dziecka i dla rodziców wiek nastoletni stawia nam wiele wyzwań i zdobywanie sposobów na dobre porozumienie jest BEZCENNE.

W dzisiejszej dobie Internetu i nowych technologii, ale również  dostępności szkodliwych używek – porozumienie staje się jeszcze trudniejsze. Dzięki szkoleniu takim jak Tornado zagrożeń można jednak nauczyć się sposobów wspierania nastolatka w trudnych wyborach i uzyskać pomoc w konkretnych sytuacjach.

Na zajęciach dowiedziałam się, jak rozpoznawać niepokojące sygnały i jak reagować.

Dostałam tez wsparcie, że nie jestem sama – widząc, że inni także maja kłopoty z ustaleniem reguł korzystania przez dziecko z mediów.

Bardzo chętnie kontynuowałabym takie szkolenie.”

„[…]jako uczestnik  projektu Tornado zagrożeń- świadomy rodzic, chciałabym podziękować za prowadzone zajęcia i już dziś zgłosić sie na kolejne, jeśli tylko będą prowadzone i będę mogła wziąć w nich udział.

Na warsztatach dowiedziałam się dużo o uzależnieniach, jak rozpoznawać zagrożenia, jakie są pierwsze oznaki i etapy popadania młodzieży w uzależnienia, a także, od jakich substancji obecnie uzależniają się młodzi ludzie.

Spotkania były bardzo ciekawe, a jedną z najważniejszych wartości była dla mnie możliwość podzielenia się swoimi problemami, obawami i poznanie doświadczeń innych rodziców.[…]”

„Zarówno podjętą tematykę jak i sposób prowadzenia oceniam pozytywnie. Prowadzące były profesjonalnie przygotowane, a możliwość zadawania pytań sprawiło, że uczestnicy aktywnie włączali się do dyskusji i przedstawiali swoje problemy.

Organizację szkolenia, wybór czasu i  miejsca również oceniam bardzo dobrze.

Jestem zainteresowana kolejnymi szkoleniami organizowanymi przez ten zespół. Chętnie wezmę w nich udział.”